середа, 2 квітня 2025 р.
День сміху
ХІД УРОКУ
Сьогодні в світі відзначають Міжнародний день сміху. У цей день прийнято розігрувати родичів, друзів, знайомих і просто незнайомих людей.
1 квітня - цей День не внесений ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається і в Україні , і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Фінляндії , і навіть на Сході.
В одних країнах 1 квітня називають Днем сміху, в інших - Днем дурня. Принаймні, так вважають в Англії і США, а в Шотландії - «Днем зозулі», в Японії - «День ляльки» і зовсім вже неделікатно називають своє першоквітневе свято жартів в Італії - «День дурня». В Україні ж це «День сміху».
Достеменно ніхто не знає звідки бере сввій початок “День сміху”, проте є кілька легенд
1. За іншою версією звичай жартувати 1 квітня пов’язаний з перенесенням Нового року. До другої половини XVI століття європейський новий рік починався наприкінці березня. До цієї події готувалися, ходили один до одного в гості, дарували подарунки. Сама зустріч Нового року відбувалася 1 квітня. Пізніше, за указом французького короля, початок року офіційно стали відзначати 1 січня, але багато підданих продовжували святкувати 1 квітня. Щоб зжити старі традиції, їх стали називати «першоквітневими дурнями», стало модним їх розігрувати і висміювати.
2. Є ще одна версія, за якою цим святом ми зобов’язані неополітанському королю Монтерею, якому на честь свята з нагоди припинення землетрусу піднесли рибу. Через рік цар зажадав таку ж саму. Таку ж саму не вдалося знайти, але кухар приготував іншу, дуже схожу. І хоча король розпізнав підміну, він не розгнівався, а навіть розвеселився. Відтоді першоквітневі розіграші стали своєрідною традицією.
А ще декілька цікавих фактів про 1 квітня у інших країнах.
У Німеччині 1 квітня вважається нещасливим днем.
Німці вірять, що той, хто народився цього дня, буде невезучим. У селах 1 квітня не працюють, не починають нових справ, не випускають худобу зі стійл. Дорослі і діти обманюють один одного, посилаючи виконувати нездійсненні доручення.
У Португалії Цього дня люди кидають один в одного борошном.
Італія
«Першоквітнева рибка» - саме так в Італії називають це міжнародне свято. Італійські жарти абсолютно нешкідливі. 1 квітня на спині якогось італійця можна побачити симпатичну паперову рибку, старанно намальовану і розфарбовану.
Шотландія
У Шотландії День дурня відзначається не один день, а цілих два! Перший день називають Днем зозулі, а тих, кого вдалося обдурити, - «разинями». Другий день святкування називають Днем хвоста. Шотландці з задоволенням підкладають один одному спеціальні гумові мішки, які при натисканні видають не зовсім пристойні звуки.
Давайте розгадаємо ребуси.
РЕБУСИ
1. КОМА і К – комік.
2. Квітка Пень – квітень.
3. С міст хвіст – сміх.
4. А нектарин гніздо Т – анекдот.
Гра «Правда і Неправда»
1. Неправда – на малюнку зображена гітара
2. Неправда – ми чистимо зуби зубною щіткою.
3. Правда.
4. Неправда – кавун росте на землі. (вважається найбільшою ягодою).
5. Неправда – у сороки дві лапи
6. Неправда – яйця несуть курки.
7. Неправда – свято першого двоника святкують 1 вересня
8. Неправда – солодку вату роблять із топленого цукру.
9. Правда.
10. Правда – науковці довели,що зебра чорна у білу смужку.
КРОСВОРД
1. Проміжок часу для відпочинку між уроками. (Перерва).
2. Персонаж у цирку з червоним носом. (Клоун)
3. Шоу «Ліга ….» ( Сміху)
4. Чорний фломастер, яким малюють на дошці (Маркер).
5. Прийом їжі у школі між сніданком і вечерею. (Обід)
6. По ній пишуть крейдою. (Дошка)
7. Коротке жартівливе (здебільшого вигадане) оповідання про яку-небудь смішну подію. (Анекдот)
8. Столиця гумору в Україні. Підказка – там є порт і море. (Одеса)
Ключове слово ПОСМІШКА.
Вчені довели, що сміх піднімає настрій, допомагає жити, вчитися і працювати. Щоб засміятись, людині потрібно напружити 17 м’язів, а щоб насупитися – аж 43!
Тому веселим і усміхненим бути легше, чи не так? А зараз всі широко-широко посміхнулись!
Дякую за увагу!
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар